Клименко Жанна Валентинівна

alt

Клименко Жанна Валентинівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри методики викладання російської мови та світової літератури. Наукова спеціальність – 13.00.02 – теорія та методика навчання (зарубіжна література). Коло наукових інтересів: специфіка художнього перекладу, взаємозв’язане вивчення зарубіжної і української літератур, використання елементів компаративістикиі перекладознавства в практиці викладання зарубіжної літератури, методика порівняння оригіналу і перекладу, вивчення національного колориту художнього твору.

Закінчила з відзнакою у 1988 році філологічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. О. М. Горького, у 1996 році – факультет післядипломної освіти Українського державного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Вчителювала в школах м. Києва.У 1994 р. зарахована на посаду старшого викладача кафедри методики викладання мови і літератури УДПУ ім. М.П. Драгоманова. З вересня 1996 р. була направ­лена до цільової аспірантури, яку достроково закінчила, захистивши дисертацію на тему ”Взаємозв’язане вивчення зарубіжної та української літератур у 5 – 8 класах загальноосвітньої школи” за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання зарубіжної літератури. З 2003 р. по 2006 р. навчалась у докторантурі НПУ ім. М.П.Драгоманова. Тема докторської дисертації – “Теорія і технологія вивчення перекладних художніх творів у старших класах загальноосвітньої школи”.

Викладає курси методики зарубіжної літератури, дитячої літератури, авторський спец­курс ”Використання елементів компаративістики і перекладознавства в практиці викладання літератури”. Під її керівництвом захищено дисертацію Волинець І.М. "Методика вивчення літературного краєзнавства в курсі зарубіжної літератури у старших класах загальноосвітньої школи". Клименко Ж.В. співпрацює з Малою академією наук, є головою науково-методичної ради Інституту іноземної філології. Член спеціалізованої Вченої ради Д 26.053.07 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова. Член редколегії часопису "Всесвітня література в школах України". Автор і співавтор понад 180 публікацій, серед яких 1 монографія, 6 навчальних програм, 10 підручників, 10 посібників.

Нагороджена орденом святих Кирила і Мефодія (2010 р.), почесним знаком "Відмінник освіти України” (2000 р.), подяками МОН України "За вагомий внесок у становлення та розвиток Малої академії наук" (2005 р.), "За високий професіоналізм та значний внесок у розвиток творчих, інтелектуальних здібностей учнівської молоді" (2008 р.), грамотою МОН України "За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність (2014 р.), медалями М.П.Драгоманова (2015 р.), "Драгоманівська родина" (2010 р.).

Основні публікації:

1.       Клименко Ж. В. Теорія і технологія вивчення перекладних художніх творів у старших класах загальноосвітньої школи. – К.: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2006. – 340 с.

2.       Клименко Ж. В. Зарубіжна література: Підручник для 6 кл. загальноосв. школи. – К.: Навчальна книга, 2006. – 368 с. (Гриф МОН України).

3.       Клименко Ж. В. Зарубіжна література. Розгорнуте планування. 7 клас. – К.: Ленвіт, 2001. – 128 с. (Гриф МОН України).

4.       Клименко Ж. В. Зарубіжна література: Підручник для 5 кл. загальноосв. школи. – К.: Навчальна книга, 2005. – 288 с. (Гриф МОН України, у співавторстві з Л. Ф. Мірошниченко).

5. Клименко Ж. В. Світова література: Підручник для 11-го кл. загальноосв. навч. закл. - Харків: Сиция, 2011. - 320 с. (Гриф МОН України, у співавторстві з О.О. Ісаєвою, А.О. Мельник).

6.       Клименко Ж. В. Зарубіжна література: Підручник для 6 кл. загальноосв. навч. закл.– К.: Вежа, 2001. – 448 с. (Гриф МОН України, у співавторстві з Л. Ф. Мірошниченко, О.О. Ісаєвою).

7.       Клименко Ж.В. Литература (русская и зарубежная): Учебник для 10 кл. общеобразоват. учебных заведений. – Запорожье: Премьер, 2010. – 368 с. (Гриф МОН України, у співавторстві з О.О. Ісаєвою, А.О. Мельник).

8.       Клименко Ж. В. Зарубіжна література. 5 – 7 класи. Посібник-хрестоматія для позакласного читання. – Донецьк: ВКФ “БАО”, 2001. – 480 с. (Гриф МОН України, у співавторстві з О.О. Ісаєвою).

9.       Клименко Ж. В. Зарубіжна література. 9 клас. Посібник-хрестоматія. – Донецьк: ВКФ “БАО”, 2001. – 864 с. (Гриф МОН України, у співавторстві з Л.Ф. Мірошниченко).

10.   Клименко Ж. В. Порівняння оригіналу й перекладу в процесі вивчення зарубіжної літератури в старших класах // Всесвітня література в середніх навч. закладах України. – 2004. – № 6. – С. 16 – 20.

11. Клименко Ж.В. Науково-методичний лекторій для вчителя світової літератури "Специфіка вивчення перекладних художніх творів у старших класах загальноосвітньої середньої школи". Лекції 1 - 12 // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2009. - № 11; 2010. – №№ 1 - 6, 10; 2011. - №№ 1, 3-5.

12. Клименко Ж.В. Формування компаративістської компетентності учнів у процесі вивчення світової літератури // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2011. – № 6. – С. 12 – 16.

Server Time: 2017-09-22 08:10:11