Всесвітній день поезії

Деталі

Конкурс виконання віршів до Всесвітнього дня поезії

 

Коли на небі засвічують зорі, повітря довкола стає зовсім іншим: відчувається дотик чогось неземного, таємничого й прекрасного. Такі миті надихають, хочеться поринати в творчість й насолоджуватися поезією. Саме тому одного теплого весняного вечора в стінах Інституту іноземної філології зібралися творчі люди, щоб відсвяткувати Всесвітній день поезії.

 Це була чудова літературна зустріч, яку навіть  конкурсом називати не хочеться, адже було по-домашньому затишно й цікаво! Той настрій, та атмосфера, ті емоції, які панували в нашому теплому колі - незабутні. Ми відчували поезію кожного серця, кожен відтінок душі. Авторська лірика юних талантів особливо окрилювала. Адже поезія - це не просто твори, написані віршами, це - коли ти летиш рядками і наповнюєшся енергетикою слова, отримуючи естетичну насолоду. Поезія - це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим  частіше, тим краще. Тоді людина буде духовно вищою і красивішою. У цей чудовий вечір кожен з нас своїм прочитаним віршем вніс свою краплину до океану Поезії.

Дійство відбулося 21 березня 2014 року. Ініціаторами стали члени Студентської Ради Інституту Ковальова Вікторія та Оксана Чернуха, а також викладач кафедри методики викладання російської мови та світової літератури Холодна Юлія Миколаївна. До складу журі входили: Мазуркова Алла Ігорівна – вчитель світової літератури,Бицько Оксана Костянтинівна - старший викладач кафедри методики викладання російської мови та світової літературиВасєнков Олександр Вікторович - старший викладач кафедри методики викладання російської мови та світової літературиОбіух Альона Іванівна - викладач кафедри російської та зарубіжної літератури та Іллюк Тетяна - студентка 401 ан, старший лаборант кафедри методики викладання російської мови та світової літератури.

Цього вечора кожен учасник був особливим, неповторним. Кожен вносив щось своє. Про особливості українських вечорів, а точніше ночей та звичних буднів розказала Жалдак Ольга, студентка 41 ра, за допомогою  вірша Володимира Маяковского "Долг Украине". Також Оля зачитала свій власний вірш.

Про суспільство, місце людини в ньому та нинішню владу розказав Єзерський Євген, студент 21 ая (авторський вірш «Чиновник»). Студентка 26 н Лагута Ніна прочитала вірш з поетичної спадщини  Арсенія Тарковського.

Руденко Маргарита з 16 н продекламувала авторські поезії «О молодости!», «О товарище!», «О матери!».

Шанували наші конкурсанти й українських поетів. Тому звучав уривок з роману "Скелька" Івана Багряного у виконанні Шевченко Анни, студентки 102 ан.

Оскільки саме в цей рік ми святкуємо 200-річчя з Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка, ми знову долучилися до шевченківського слова. Особливо приємно було вітати в наших стінах гостю - студентку Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Підвишенну Тетяну. Вона прочитала уривок з поеми «Гайдамаки» Т. Г. Шевченка. Вірш "Розрита могила" продекламувала Сергійчук Слава з 401 ан.

Сьогоднішня політична ситуація в країні не може не впливати на настрій народу, саме тому особливої актуальності набуває громадянська лірика. В наших стінах звучала революційна поезія Шерешовця Олексія, студента 24 ф, Довженко Аліни, студентки 302 ан, Бондара Дмитра з 25 іт, Міщура Максима. Дуже приємно, що серед нас були присутні ті, хто пише власні вірші. Чернуха Оксана прочитала свій авторський вірш"Ти наснився мені сьогодні". Колодько Дар'я з 51 ра також поділилася власними хвилюваннями у своєму медитативному вірші. А також розповіла вірш Марини Цвєтаєвой "Моим стихам, написанным так рано...".

Ми як шанувальники української поезії згадали про ще одне свято - День народження славної української поетеси Ліни Василівни Костенко, якій 19 березня виповнилося 84 роки. Гаслом нашого заходу стали слова Ліни Костенко "Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі..."

ПоезіїЛіни Костенко "Доля" та«Фініта ля трагедія»прозвучали з вустМорозової Анниз21 ау.Вірш"Між іншим"виконалаЧеревко Юліюз16 н. Іллюк Тетянатакож обрала саме цю поетесу, прочитавши вірш"Крила".Ніжність почуттів відлунювалася в поезії"Серце матері"невідомого автора, який прочиталаФедорчук Діаназі 101 ан.

Члени журі також проявили активність. Виступив улюблений і неповторний Васєнков Олександр Вікторович. Проникливі пісні та віршіу виконанні Юлії Миколаївни Холодної, нашого творчого та духовного наставника, дійсно торкалися струн душі.Оксана Костянтинівна Бицько згадала про сучасну політичну ситуацію в країні та, зокрема, в Криму. Та на підтримку кримських татар виступила з віршем Біляла Мамбета "Згадуючи Батьківщину". Мазуркова Алла Ігорівна виступила з власною революційною лірикою.

До нас завітав ще один гість - викладач Інституту корекційної педагогіки та психології Олександр Володимирович Козинець, автор багатьох  ліричних і прозових творів, організатор літературно-мистецьких проектів "Щоденник" та "Щоденник. Re: make", літературно-екологічного проекту "ПРОдайте їсти". Пан Олександр прочитав власну громадянську та інтимну лірику.

Сюрпризом стало неймовірне виконання ліричних пісень гуртом"Double life".Їх особлива чуттєвість та правда наповнюють кожне слово в піснях, і це вражає. Секрет «Double Life» досить простий – вони співають серцем.

Ми були щасливі провести такий захід. У нас прекрасна творча молодь і неймовірно талановиті викладачі! Нехай творчих зустрічей по всьому нашому університету буде більше! Хочеться звернутися до всіх студентів: долучаймося до творчих заходів, робімо наше життя щасливішим, збагачуймося духовно!

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

791370
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
25
234
845
781873
5048
7888
791370

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2019-01-23 04:42:33
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ